সত্যতা নিৰূপণ: এগৰাকী অভিনেত্ৰীৰ ভাইৰেল ফটো এখনক ভাৰতীয় শিল্পীৰ সৃষ্টি বুলি দাবী কৰা হৈছে

0 837

এগৰাকী যুবতীৰ এখন পোৰ্ট্ৰেইট সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈছে। ফটোখন ভাৰতীয় শিল্পীয়ে অঁকা বুলি দাবী কৰা হৈছে।

পোৰ্ট্ৰেইটখনৰ সৈতে কেপচনত আছে– “এয়া ফটোগ্ৰাফ নহয়, শিল্পকলাহে। এয়াই ভাৰতীয় শিল্পকলা।”

ওপৰৰ পোষ্টটোৰ লিংক ইয়াত আছে।. একে ধৰণৰ পোষ্ট ইয়াত আৰু  ইয়াত আছে।.

সত্যতা নিৰূপণ    

নিউজ মোবাইলে ওপৰৰ পোষ্টটোৰ সন্দৰ্ভত অনুসন্ধান কৰি পোষ্টটোৰ দাবী ভুৱা বুলি নিশ্চিত কৰে।

ফটোখন আমি ৰিভাৰ্ছ ইমেজ চাৰ্ছত দিয়াত একেখন ফটো  প্ৰিণ্টাৰেষ্ট ত এই কেপচনসহ দেখিলো- “স্নেহলতা ৱাছাইকৰৰ ইনষ্টাগ্ৰাম প্ৰোফাইল পিকছাৰ।”

প্ৰিণ্টাৰেষ্টত পোৱা লিংকৰ আঁত ধৰি আমি অনুসন্ধান কৰাত আমি স্নেহলতা ৱাছাইকৰ নামৰ মাৰাঠী অভিনেত্ৰী গৰকীৰ ইনষ্টেগ্ৰাম প্ৰোফাইল দেখিলো। তেওঁ এই ফটোখনৰ কেপচনসহ পোষ্ট কৰিছিল। কেপচনত আছিল-   “नवरात्री दिवस -४ रंग- करडा रंग बुद्धिमत्तेचा,रंग विश्वासाचा, रंग अत्याधुनिक…. .भूमितीच्या पुस्तकात . . . त्रिकोण सापडतो, काट, लघु, विशाल, पंच, षट, सप्त, अष्ट, सगळे कोन सापडतात . . . अगदी चौकोनही . . . पण . . . दृष्टिकोन सापडत नाही !!! कारण दृष्टिकोन. . भूमितीत नसतो, *भूमिकेत* असतो . . … *শিল্পী স্নেহলতা ৱাছাইকৰ *পৰিচালনাঃ স্নেহলতা ৱাছাইকৰ। *ফটোগ্ৰাফাৰ – পৃথ্বীৰাজ বাবৰ।. *Assi.photograসহঃ ফটোগ্ৰাফাৰr : ভবেশ আৰু  প্ৰশান্ত। *মেক আপ: দীপক ৱাঘমাৰে।  *কেশ সজ্জা: মনীষ মেহৰা_আৰু সংগী ছামিম শ্বেইখ।  *শাৰী ড্ৰেপিং জয়শ্ৰী মধুকৰ নায়ক।. *ষ্টাইলিষ্ট: মমতা মণ্ডল *জগদম্বা ক্ৰিয়েছন, স্বস্তিক সম্ভাজী আৰু কাৰ্তিক কেন্দে ছাৰলৈ বিশেষ ধন্যবাদ।.”

কেপচনত ফটোখন পৃথ্বীৰাজ বাবৰে তোলা বুলি উল্লেখ আছিল।

এই তথ্যৰ সহায়ত আমি পৃথ্বীৰাজ বাবৰৰ প্ৰফাইলৰ অনুসন্ধান কৰিলো আৰু তাত তেওঁৰ ইনষ্টেগ্ৰাম প্ৰফাইলত একেখন ফটোকেই লগোৱা দেখা গৈছিল। ফটোখনত শ্ৰী প্ৰডাকচনৰ ৱাটাৰ মাৰ্ক লগোৱা আছিল।

আমি শ্ৰী প্ৰডাকছনৰৰ সৈতে পোনত যোগাযোগ কৰিলো আৰু তেওঁলোকে এই ভাইৰেল ফটোখন স্নেহলতাৰ ফটো বুলি স্পষ্ট কৰে। সেয়ে ভাইৰেল হোৱা দাবীটো ভুৱা বুলি প্ৰতিপন্ন হ’ল।

আপোনাৰো যদি কোনো তথ্য বা বাতৰিৰ সত্যতা নিৰূপণ কৰিবলগীয়া আছে, তেন্তে +91 11 7127 979l9- এই নম্বৰত হোৱাটচ আপ কৰক