সত্যতা নিৰূপণ: ৰাজ পথত বিশৃংখলতাৰ ঘটনাটো দিল্লীৰ নহয়, মেক্সিকোৰ

0 305

ৰাজপথত এজন মানুহে এখন ব্লেক ছেদন গাড়ী ভাঙি থকা আৰু গাড়ীখনে মানুহজনক খুন্দিওৱাৰ চেষ্টা কৰাৰ ফলত ৰাজপথতেই বিশৃংখল অৱস্থাৰ সৃষ্টি হোৱা এটা ভিডিও শেহতীয়াকৈ সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈছে। দাবী কৰা হৈছে এই ঘটনা দিল্লীৰ ৰাজপথৰ।

 পোষ্টটোত লিখা আছে: “এজন ফেচবুক ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ভিডিওটো কেপচনসহ প্ৰচাৰ কৰিছে : “দিল্লীৰ ৰাজপথত সংঘটিত মাৰপিটৰ ফলত সৃষ্টি হোৱা বিশৃংখলতা।

ওপৰৰ পোষ্টটো  ইয়াত পাব। 

সত্যতা নিৰূপণ

নিউজ মোবাইলৰ দ্বাৰা এই পোষ্ট সন্দৰ্ভত সত্যতা নিৰূপণ কৰা হয় আৰু এই পোষ্টটো ভুৱা বুলি প্ৰতিপন্ন হয়।

ভিডিওটো ভালদৰে নিৰীক্ষণ কৰি আমাৰ দলে লক্ষ্য কৰিলে ভিডিওটোত গাড়ীবোৰ সোঁপিনেৰেহে চলিছে, কিন্তু বাৰতত বাওঁপিনেৰেহে গাড়ী চলে। ইয়েই ইংগিত দিয়ে, ভিডিওটো দিল্লীৰ নহয়।

 

ভিডিওটোৰ কী প্ৰেমৰ ফটো ৰিভাৰ্ছ ইমেজ চাৰ্ছত দিয়াত আমি এটা X৬ ডিচেম্বৰ ২০২২ৰ এটা পোষ্টত একেটা ভিডিও দেখিলো। তাৰ কেপচনত আছে : “মেক্সিকোত অন্মাদ লোকে ৰাজপথত সৃষ্টি কৰা বিশৃংখল অৱস্থা। #চাইআছো

 

মেক্সিকোৰ প্ৰতিষ্ঠান এল মেনানাত প২০২২ৰ ৪ ডিচেম্বৰত প্ৰচাৰিত আন এটা report তো একে ধৰণৰেই ভিডিও প্ৰচাৰ কৰা হৈছে। তাৰ শিৰোনামত আছিল: “ড্ৰাইভাৰে কেইবাবাৰো খুন্দিয়ায়, কিন্তু পাছত তেঁৱেই কাজিয়াত লিপ্ত হয়।STRONG VIDEO. 

এই তথ্যই প্ৰমাণ কৰে এই ভিডিওটো দিল্লীৰ নহয়, মেক্সিকোৰহে। 

If you want to fact-check any story, WhatsApp it now on +91 11 7127 9799

    FAKE NEWS BUSTER

    Name

    Email

    Phone

    Picture/video

    Picture/video url

    Description

    Click here for Latest News updates and viral videos on our AI-powered smart news